Genel, Son Eklenenler
Yorum Yapın

IBATECH’16 Fuarı

Paylaşımlar, sorular, cevaplar, olumlu ve olumsuz eleştiriler bir blog sayfasına sahip olmanın değişmez kuralları ve en kıymetli unsurlarıdır. Şüphesiz ki, bu işe soyunurken tüm zorlukları göze alır ve öylece yürümeye başlarsınız. Bu duyguları yıllar önce bu mesleğe adım atarken de hissetmiştim.

featuredBundan on yıl önce, üniversite eğitimini aldığım meslek ile mutlu olamayacağımı iyiden iyiye anlamaya başlamıştım. O yaşlar için en büyük dert buydu tabii. Pişirme aşkı gitgide damarlarıma yayılmaya başlamıştı. O günlerden birinde sevgili abim, iç mimar Efe URGUNLU, beni karşısına aldı ve hayatımı değiştiren o ilk adım için bana sınırsız destek ve inancını yükledi.

Şartlarını kabul edersem, tüm varlığı ile arkamda olacağını belirtti. En büyük şartı mutlu olmamdı… Sonrasında ise, mesleki anlamda mutlaka bir yerlerde buluşacak ve omuz omuza mükemmel işlere imza atacaktık. Tüm iniş çıkışlarımda yanımda oldu ve ben de verdiğim sözü hiç bırakmadan tuttum. O kendi iç mimarlık kariyerinde daha çok gıda sektörü ile iş birliği içinde olmayı seçti ve işte böylece yollarımız kesişmiş oldu.

IMG_0908Tıpkı ‘hayat’ gibi bu meslek de en zor ve en güzel yılları verdi bize. Yaptığımız o konuşmanın üstünden on yıl geçti… Aslında fark etmeden bana bu on yılın mükafatını içinde olduğumuz Nisan ayında vermiş oldu.

Mart ayının başlarında telefonum çaldı ve arayan abimdi. Nisan ayında fuara katılıyoruz ve ben senin markanı da burada görmek istiyorum dedi. Türkiye çapında düzenlenmiş bir fuarda, bireysel katılımları ile, iç mimari tasarım – uygulama ve konsept danışmanlığı alanında hizmet veren tek firma olarak bir ilke imza attılar. Böylesine büyük bir başarıya ortaklık edecek olmak beni gururlandırdığı kadar, uykularımın da katili oldu:)

Günlerce süren çalışmalar, mönü hazırlıkları, ön pişirmeler derken Nisan 14 geldi çattı… Sektörün uluslararası alandaki konumunu ve geleceğini belirleyen fuar olan, IBATECH’16 açılmıştı ve tüm dünya lideri markalar ile birlikte biz de  yerimizi almıştık. No:3 Design her projede olduğu gibi yine harikalar yaratmış ve mükemmel bir ilgi görmüştü.

IMG_9445Henüz yeni doğmuş bir bebek olan “Yeast and Sugar” markası ile kendimden emin ancak yine de tedirgindim. Daha ilk günden itibaren hazırlayıp sunduğumuz tüm ürünler dikkat çekmeye başladı. Kartvizit alış verişleri, övgüler, öneriler… Gecelerce uykumu kaçıran fuar, bana yepyeni fırsatlar ve mükemmel insanlar sundu.

Bir süredir yeme-içme sektöründe verdiğim danışmanlık hizmetleri ve hatırı sayılır sektör büyükleri ile yaptığımız iş birlikleri artık daha da görünür hale geldi ve sektörde ciddi bir merak uyandırdı.

Bundan böyle, ‘No:3 Design’ ve ‘Yeast and Sugar’ olarak, gıda sektörüne gönül vermiş herkes için, el ele hizmet veriyor olacağız. Bu son süreçte bana gösterdikleri sonsuz destek için, başta Efe URGUNLU ve Hakan AYANOĞLU olmak üzere, tüm ekibe sonsuz teşekkür ve sevgilerimle…

Yepyeni işbirlikler ve dostluklarda bir arada olmak, üreten bir ülkeye ev sahipliği yapmak üzere…

Sevgiyle…

IMG_9206

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s