Hakkımda

Hakkımda

Birçoğumuz, hayatta kaldığımız süre boyunca şansın bizi nerede ve ne zaman bulacağı konusunda merak besleriz. Bu beklenti bizi türlü inanışlara, beklentilere ve neticesinde çoğu zaman hayal kırıklığına götürür…

Yaklaşık 10 yıl kadar önce, tam anlamıyla bu beklentiler içindeyken sevdim MAYA’yı… Şimdilerde olmasa da olur diye düşündüğüm mutfak eğitimlerine ilk adımı o yıllarda attım. Olmasa da olur diyorum çünkü, yalnızca mesleğinize duyduğunuz bağlılık, sabır ve tecrübe ile yol kat edebiliyorsunuz.

Aradaki yılları anlatmaya çalışacak değilim tabi, derhal şimdiki zamanda niye yoluma bir blog sayfası ile devam ediyorum, sizlerle onu paylaşacağım.

Yıllar süren çalışma hayatı, pastaneler, restoranlar, çok güzel insanlar, zorluklar, sakatlıklar… Her meslekte olduğu gibi bu mesleği de özetliyor zaten. Ben sadece savaş sanatını bu naif mesleğe hiç yakıştıramadım. Piyasada dimdik durabilmek için gerekli olan hırs, ancak bu savaşı sürdürebilme gücünüz ile orantılıdır. Bu tamamen benim bakış açımla ilgili olduğu için, karar da tamamen benim irademin bir ürünüdür.

Bir şekilde hayatta kalmak ve tecrübe edinebilmek için geçirdiğim bu 10 yıl çok güzel neticeler doğurdu. Okudum, okudum, okudum… Yazdım, denedim, pişirdim, keşfettim, gezdim, sevdim…

Sizlerle yapacağım paylaşımlar benim için çok değerli olacak. Ancak itiraf etmeliyim ki, somut bir şeyler bırakacak olma duygusu çok daha tatmin edici oldu benim için.

Yeast & Sugar…

Maya & Şeker…

Zaman içinde maya ile ilgili farklı paylaşımlarım olacak. Yola bu şekilde çıkıyorum çünkü, bu iki hammaddenin birbirine bağlılığı üzerimde çok büyük etkiler bırakıyor. Gözlemledikçe araştırmaya duyduğum istek her geçen gün daha da artıyor. Evet, konuşuyor ve maya ile vakit geçiriyorum. Deli değilim, yalnızca çok seviyorum.

Bu araştırmalar ve paylaşımlar boyunca sizlerle iletişim içinde olacağım. Soru ve görüşlerinizi birlikte yorumluyor olacağız.

Üretimi, üretime verdiğim değeri, el emeğinin kıymetini sizlerle yaşayacak olma fikri bile beni çok heyecanlandırıyor.

Rana SIR

info@yeastandsugar.com