Seyahat, Son Eklenenler
Comment 1

Antika Kenan

Antika Kenan

Son 5 yıldır, yaş ve statü ayırt etmeksizin herkesten benzer şeyler duyuyorum;

“Gitmek istiyorum bu şehirden.”

Bunların en başında da ben geliyorum aslına bakarsanız. Kendimi bildim bileli hiç sevemedim şehir hayatını. Bunun yetiştirilme tarzı, eğitimi vs. ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Yaradılış, yaratılmış olduğunuz haliniz hayatta yön veremeyeceğimiz tek şey… Her yönüyle dünyaya karşı bambaşka bir duruşu olan güzel annemden, en az haftada 1 defa şu sözü duyarım;

“Hayata karşı duruşunu olaylar değil, olaylara karşı gösterdiğin tavırlar belirler.”

İşte kılavuzum olma konusunda pastadan en büyük dilimi bu söz alıyor. İstanbul’dan uzaklaşmayı o kadar çok istiyordum ki, asgaride yaşamam gereken hayatın da tadını çıkaramaz olmuştum. Bir daha dünyaya gelme şansımın olmadığı bu gezegende, her şartta, her anın tadını çıkartmalıydım.

Zaten çok sevdiğim bir mesleKenan 2ğim vardı. Bir de üzerine hobilerimi ekledim. Abim İç mimar Efe URGUNLU… Ben onun en sevdiği projelerinden biriyim:) şu anda sahip olduğum tüm birikimleri onun sayesinde elde ettim. Çocukluğumuzda en çok keyif aldığımız şey evde yalnız kaldığımız ilk an o yaşa göre sıra dışı şeyler yapmaktı. Çamaşır makinasını boyamak, alçıdan el ayak modellemeleri yapmak, salonun en dikkat çeken duvarlarına resimler çizmek… Hiçbir şey yapamazsak, benim saçlarıma fön çekmeye çalışır ve fırçanın saçlarıma dolanmasına saatlerce gülerdik.

Bu gariplikler ortak çok zevkimiz olduğunu ta o zamanlardan kanıtlıyordu. Antika sevdası da bunlardan sadece bir tanesi. Abim mesleği gereği buna çok fazla vakit ayırabiliyor. Ancak bu blog sayesinde ben de eskisinden daha meraklı ve daha hevesliyim.

Bu fotoğrafta gördüğünüz yer, iş vesilesi ile tanışıp daha sonra hobi dostu olduğumuz bir aileye ait. Biz daha çok Kenan ile bir araya geliyoruz. Benim deyişime göre Antika Kenan:) Enerjisi ve ilgisi ile her türlü hayalimize ortak olur. Geçmiş 3 kuşaktır aynı mesleği yapıyorlar. Kavacık’ta bulunan atölyeye gittiğinizde bu birikime gözlerinizle şahit olabilirsiniz. Kenan sayesinde kavuştuğum parçaları da sizlerle mutlaka paylaşıyor olacağım.Kenan 6Kenan 1

Kenan 5

1 Yorum

  1. Bizlerin de en güzel ve övündüğümüz iki projesi çocuklarımızdır. Şimdi sayıları da ikiye katlandı. Onların her yaptıklarını gördükçe onlarla daha da çok gururlanıyoruz. Hepinizi çok seviyoruz ve tüm yaşamınızın hayallerinizi de katlayarak geçmesini diliyoruz.
    Ceco ve İloş

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s